Amenity Reservations

BASEBALL FIELDS: 4 fields (1-4) and tennis court field
CLUBHOUSES: 2 clubhouses ( CH1(small), CH2 (big))
POOLS: 2 pools (Misty Creek and CH2)
SOCCER FIELDS: 2 large, 2 small
TENNIS: 3 sets of courts (Misty Creek, CH2 and Kuehnle courts)

Reservation Contacts

Baseball/Daniel Anderson: baseball@springcreekoaks.org
Clubhouses/Judy Harr: clubhouses@springcreekoaks.org
Pools/Laurie Alter: pools@springcreekoaks.org
Soccer/Edwin Fuentes: soccer@springcreekoaks.org
Tennis/Amy Schlottman: courtscheduler@springcreekoaks.org

Loading Events

Reservations for February 2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Calendar of Events

Calendar of Events
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26

CH 2 courts 1-3, Kushner

Field 2-Stanfield (10U)

U15 Girls COUGARS F.C.

Kuehnle courts 1-2, Bailey

Field 2-Anguiano (11U)

Field 3-Tyger (8U)

Field 3-Yearwood (7U)

Field 4-Anderson (8U)

CH 2 courts 1-3, Junek

CH 2 court 6, Karpiuk

Field 2-Stanfield (10U)

CH 2 courts 4-6, JR B-3

CH 2 courts 1-3, JR Open 2

Field 1-Anguiano (11U)

Field 1-Stewart (10U)

Field 2-Ohmes (12U)

Field 1-Anguiano (11U)

Field 4-Anderson (8U)

CH 2 courts 1-3, Kushner

Field 2-Stanfield (10U)

Field 4-Bluzard (5U)

Field 2-Anguiano (11U)

Field 3-Tyger (8U)

Field 1-Stewart (10U)

Field 3-Yearwood (7U)

Field 1-Ohmes (12U)

Field 4-Anderson (8U)

CH 2 courts 1-4, NW Champ

Field 2-Stanfield (10U)

Field 4-Moss (6U)

CH 2 courts 1-4, JR A-3

CH 2 courts 5-6, JR Open 2

Field 1-Anguiano (11U)

Field 4-Bluzard (5U)

Field 1-Stewart (10U)

Field 1-Anguiano (11U)

Field 4-Anderson (8U)

CH 2 courts 1-4, HLTA A-3

Field 2-Stanfield (10U)

Field 4-Bluzard (5U)

Field 2-Anguiano (11U)

Field 3-Tyger (8U)

Field 1-Stewart (10U)

Field 3-Yearwood (7U)

Field 1-Ohmes (12U)

Field 4-Anderson (8U)

CH 2 courts 1-4, NW A-1

Field 2-Stanfield (10U)

Field 4-Moss (6U)

CH 2 courts 1-3, JR B-3

CH 2 courts 4-6, JR Open 2

Field 1-Anguiano (11U)

Field 4-Bluzard (5U)

Field 1-Stewart (10U)

Field 4-Anderson (8U)

CH 2 courts 1-4, HLTA A-3

Field 2-Stanfield (10U)

Field 4-Bluzard (5U)

CH 2 court 1, HLTA A-3 rain makeup

Field 2-Anguiano (11U)

Field 3-Tyger (8U)

CH 2 court 1, HLTA A-3 rain makeup

Field 3-Yearwood (7U)

Field 1-Ohmes (12U)

CH 2 courts 1-4, NW Champ

Field 2-Stanfield (10U)

Field 4-Moss (6U)

CH 2 courts 1-4, JR Open 2

Field 1-Anguiano (11U)

Field 3-Tyger (8U)

Field 4-Bluzard (5U)

Field 1-Stewart (10U)

Field 4-Anderson (8U)

CH 2 courts 1-4, HLTA B-2

CH 2 court 6, Camp rain makeup

Field 2-Stanfield (10U)

Field 2-Anguiano (11U)

Field 3-Tyger (8U)

Field 1-Stewart (10U)

CH 2 court 1, HLTA A-3 rain makeup

Field 3-Yearwood (7U)

Field 1-Ohmes (12U)

CH 2 courts 1-4, NW A-1

Field 2-Stanfield (10U)

Field 4-Moss (6U)

CH 2 courts 1-4, JR A-3

Field 1-Anguiano (11U)

Field 3-Tyger (8U)

CH 2 courts 1-2, HLTA A-3 rain makeup

Field 4-Bluzard (5U)

Field 1-Stewart (10U)

+ Export Events
Back to top